DSC_4633 (2)fot. Inga Jabrzyk

Pozwólcie, że się przedstawię 🙂

Nazywam się Kamila Wrzesińska, przyszłam na świat w grudniu ’81 (dokładnie 3 dni po ogłoszeniu stanu wojennego i dokładnie w szóste urodziny mojej siostry :)). Jestem dietetykiem klinicznym, specjalistą psychosomatyki i zdrowia publicznego, coachem zdrowia, absolwentką Akademii Medycznej, Uniwersytetu SWPS i Collegium Civitas w Warszawie. Od 16 lat pomagam innym w odnalezieniu równowagi między miłością do jedzenia, a zdrowym trybem życia, a od 14 prowadzę gabinet dietetyczny MediFit. Praca jest moją ogromną pasją 🙂

Uwielbiam jeść! To dla mnie jedna z większych codziennych przyjemności. Z tego względu jak i z racji wykonywanego zawodu, znaczna część mojego życia kręci się wokół jedzenia 🙂 Dobrego jedzenia! Jestem absolutną fanką kuchni włoskiej i caffe latte. Fascynuje mnie wpływ odżywiania na funkcjonowanie ludzkiego organizmu i moc, która jest w naszych rękach!

Prywatnie od ponad 12 lat jestem szczęśliwą żoną, mamą Tosi i pewnego małego białego pieska 🙂
Przeszłam długą i wyboistą drogę do zdrowia i wewnętrznej równowagi. Od dziecka miałam problem z nadwagą, mam na koncie 8 niechlubnych lat palenia (a od listopada 2006r. nie palę), dużo więcej lat uzależnienia od słodyczy i jeszcze niejeden grzech wobec zdrowia na sumieniu. Interesuje mnie psychologia żywienia, psychodietetyka, bo proces zmiany sposobu odżywiania zaczyna się w głowie. Wybory żywieniowe, których dokonujemy, w dużym stopniu zależą od stanu naszego umysłu i emocji przeżywanych każdego dnia.

Niniejszy blog powstał z potrzeby dzielenia się prostymi przepisami na zdrowe i smaczne posiłki, a także radami jak skutecznie i na zawsze zmodyfikować sposób odżywiania, by żyć długo i szczęśliwie!

A skąd nazwa? Kolor zielony kojarzy mi się z wiosną w sercu, miłością na talerzu i witalnością! To także od zawsze ulubiony kolor Tosi 🙂 I mimo, iż nie ma jednego produktu, dostarczającego nam całej gamy niezbędnych do życia składników odżywczych, to gdybym miała wybrać ten najzdrowszy, byłyby nim zielone warzywa! To one są dla nas najlepszym lekarstwem i najdoskonalszym paliwem.

Zapraszam Was do mojej kuchni 🙂

Jestem także na Facebooku (MediFit) i Instagramie (zielonytalerz.pl)!