DSC_4633 (2)

Cześć! Nazywam się Kamila Wrzesińska i jestem dietetykiem klinicznym, coachem zdrowia i specjalistą w zakresie psychosomatyki, somatopsychologii i zdrowia publicznego.

Ukończyłam Wydział Nauki o Zdrowiu Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie WUM) w zakresie dietetyki (2003r.) i zdrowia publicznego (2006r.), studia podyplomowe w Collegium Civitas (2017r.) oraz na Uniwersytecie SWPS (2020r.).

Moje wykształcenie i dalszy proces uczenia się to tylko część zasobów, z których korzystam w pracy z pacjentami. Bezcennym źródłem wiedzy jest każde spotkanie w gabinecie. 17 lat doświadczenia w zawodzie dietetyka, pozwoliło mi zbudować most między nauką a praktyką, między wiedzą a „żywieniową mądrością”. Pomaga ten „most” ciągle konserwować i modernizować. Doświadczeniem, które też wiele wniosło do mojej praktyki zawodowej i nadało kierunek rozwoju, były moje problemy z masą ciała (nadwaga zapoczątkowana w dzieciństwie), uzależnienie od cukru, jedzenie kompulsywne, nikotynizm oraz wynikające z tego problemy ze zdrowiem, czyli szeroko pojętą kondycją psychofizyczną.

Moim celem jest nienachalne 😉 zachęcanie do zdrowego stylu życia (z uwzględnieniem psychospołecznego kontekstu zdrowia!) i przekazywanie wiedzy z zakresu nauk o zdrowiu, byśmy mogli dokonywać lepszych wyborów na co dzień i jak najdłużej w pełni cieszyć się życiem! Zależy mi na przedstawieniu tego, co nazywamy zdrową dietą, z szerszej perspektywy. Dobrze zbilansowana, odżywcza dieta jest wspaniałym „narzędziem” służącym nie tylko poprawie naszego zdrowia, wyglądu, kondycji i samopoczucia, ale i utrzymaniu tych efektów. Zmiany w odżywaniu zawsze działają „systemowo”, nie tylko na każdą komórkę, tkankę i narząd w naszych organizmach, ale i na cały złożony „system” ciało – umysł, którym jesteśmy. Warto jednocześnie pamiętać, że dietę można nazwać zdrową, tylko wtedy, kiedy faktycznie służy zdrowiu, czyli dba o dobrostan biopsychospołeczny. Walory smakowe nie są mniej ważne niż wartość odżywcza, a elastyczne podejście do jedzenia jest niezbędne do utrzymania z nim zdrowej relacji 😊 Na szczęście dietetyka nie jest „nauką doskonałości”, a sztuką poszukiwania i praktykowania rozwiązań wystarczająco dobrych.

Mam nadzieję, że niniejszy blog okaże się dla Ciebie inspirującym miejscem, do którego będziesz z przyjemnością i regularnie zaglądać po dawkę karmiących treści 😊

Jestem także na Facebooku (ZielonyTalerz.pl) i Instagramie (zielonytalerz.pl)!