Deser jogurtowy z afrodyzjakiem

SONY DSC

Jeżeli macie ochotę na coś słodkiego, a jednocześnie zdrowego, to polecam serdecznie 🙂
Wystarczy jogurt naturalny wymieszać z łyżeczką syropu klonowego lub miodu, dodać 2-3 łyżki ziaren granatu i łyżkę zrumienionych na suchej patelni ziarenek słonecznika lub migdałów w płatkach.
Owoc granatu od wieków uważany jest za symbol płodności i długowieczności. Dzięki dużej zawartości polifenoli, między innymi flawonoidów i tanin (sok z granatu ma ich 3-krotnie więcej niż czerwone wino!) wpływa korzystnie na układ krwionośny, obniżając ciśnienie krwi i poziom cholesterolu LDL, walczy z wolnymi rodnikami, wspomagając profilaktykę przeciwnowotworową (zwłaszcza nowotworów prostaty i piersi) i opóźniając procesy starzenia. Dzięki zawartości fitoestrogenów łagodzi objawy Zespołu Napięcia Przedmiesiączkowego (PMS) i menopauzy. Jest dobrym źródłem witaminy C, witaminy K, beta-karotenu i potasu, zawiera także sporo błonnika pokarmowego. Warto włączyć go do codziennego menu. Jeżeli nie macie cierpliwości wyskubywać ziarenka granatu, to polecam sok z tego owocu (100% ekologiczny), który można dolewać do porannej ciepłej wody z sokiem z cytryny.

Przepis na 1 porcję: 150g jogurtu naturalnego, ziarenka z 1/4 owocu granatu, 1 łyżka uprażonych na suchej patelni ziaren słonecznika, 1 łyżeczka miodu/syropu klonowego/syropu z agawy.

Podziel się z innymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *