Świeżo wyciskany sok z ananasa i jabłka

sok z ananasa

W ten pochmurny dzień proponuję słoneczny świeżo wyciskany sok z ananasa i jabłka! Oczyszcza i odkwasza organizm (polecam taki sok lub koktajl dzień po Świętach :))

Bromelina (zespół enzymów proteolitycznych) zawarta w soku z ananasa ma wiele niezwykłych właściwości prozdrowotnych. Wykazuje m.in. działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwzakrzepowe, a także ułatwia trawienie białek.
O tej porze roku równie ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu co latem, zwłaszcza przy włączonych grzejnikach, które bardzo wysuszają powietrze. Pamiętajcie o tym koniecznie. Wielu moich pacjentów narzeka na suchość skóry późną jesienią i zimą, a okazuje się, że herbatę i kawę traktują jak wodę, zapominając, że one ich nie nawadniają (a wręcz przeciwnie).
Ostatnio zaobserwowałam, że wiele osób obawia się jedzenia owoców, bo są przecież źródłem cukrów prostych, jednak niestety nie obawia się jedzenia słodyczy ze sklepowych półek lub ciastek z cukierni! Nie bójcie się wartościowej energii! Organizm jej potrzebuje 🙂

Świeżo wyciskane soki lub koktajle najlepiej potraktować jako samodzielny posiłek – przekąskę (na drugie śniadanie lub podwieczorek) lub pić przed śniadaniem.
Miłego popołudnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *